Haber

Amasya’da ‘sazan sarmalı’ yöntemiyle dolandırıcılık operasyonu: 1 tutuklama

AMASYA’da araçları ‘sazan sarmalı’ yöntemiyle satan ve almak isteyen 2 kişiyi 608 bin TL’ye dolandıran kişilere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Amasya’da aracını satmak için internete ilan veren İbrahim P.’nin bilgilerini kopyalayan ve kendilerini ‘Uzman Çavuş Taner’ olarak tanıtan zanlılar, örneğin görsellerle geçersiz satış ilanı oluşturdu. Satıcı süsü vererek aracı almak isteyen Fahrettin Ç. Zanlı, İbrahim P. ile görüşerek kendisini alıcı olarak tanıttı.

Satıcı İbrahim P. ile alıcı Fahrettin Ç.’yi getiren zanlı noterde birlikte ayrı ayrı arayarak 608 bin liralık satış bedelinin kendi hesabına geçmesini sağladı. Dolandırıldıklarını anlayan tarafların şikayeti üzerine harekete geçen polis ekipleri, ‘sazan sarmalı’ yöntemini kullanan zanlıların anlaşmalı olduğunu belirleyerek, iddiaya ilişkin Sercan C. (29), Kadir Sedat T. (26), Şeyap Şah Tüzel’in (26) Mersin’de olduğu belirlendi.

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’nin düzenlediği operasyonda 3 zanlı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Şeyap Şah Hukuki tutuklandı, diğer zanlılar ise denetim şartıyla serbest bırakıldı.

oguzlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu