Haber

Çinli Honor Yeni Cep Telefonunu Türkiye’de Tanıttı

İSTANBUL, 3 Mayıs (Xinhua) — Çinli akıllı cihaz üreticisi Honor, yeni cep telefonunu Salı günü İstanbul’da düzenlenen bir törenle tanıttı.

Dayanıklılığı ile tanınan Honor X9a modeli, Honor X serisinin bir parçasıdır. türkiye te görücüye çıkan ilk model olma özelliğini taşıyor. 175 gram ağırlığında ve 7,9 mm kalınlığında olan telefon, diğer telefon serilerinden yüzde 87 daha fazla satarak ilk haftasında satış rekorları kırdı.

Honor’un Türkiye Ülke Müdürü Sun Jingfei, Honor’un 13 bin çalışanı, yedi Ar-Ge merkezi ve 300’e yakın patentini, Çinli teknoloji devi Huawei’den iki yıl önce ayrıldıktan sonra bu kadar kısa sürede hızlı büyümesinin bir yansıması olarak nitelendirdi.

Kurumsal İrtibat ve Halkla İlişkiler Müdürü Çınar Turhan, cep telefonu ekosistemi geliştirdiklerini ve hızlı ve sinerjik bir kullanıcı deneyimi sağlamak için kişiselleştirme hizmetlerine yatırım yaptıklarını söyledi.

Huawei’nin bir alt markası olarak kurulan Honor, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve giyilebilir teknolojiler gibi önceden yüklenmiş akıllı cihazlar geliştirmekte ve satmaktadır.

Kaynak: Xinhua / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu