Yaşam

Hazal Kaya’nın tutukluluk talebiyle açılan dava Akşener’i çileden çıkardı.

Batman’da tabancayla intihara teşebbüs eden ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta Siirt’te görev yapan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu tezini yazdı. . Bir yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı.

EZGİ MOLA’YA CEZA VERİLDİ

Tutuksuz sanık Orhan’ın yargılanmasına devam edilirken, oyuncu Ezgi Mola sosyal medyada yaşananlara tepki gösterdi. Orhan’a hakaretten yargılanan Mola’ya para cezası verilirken, oyuncuya destek veren ünlü isimler hakkında dava açıldı. Bu isimler arasında Hazal Kaya da vardı.

HAPİS İSTEĞİYLE İDDİA HAZIRLANDI

Musa Orhan’ın avukatı, tepkisini paylaşan Kaya hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından ünlü oyuncu hakkında ‘sesli yazı veya görüntülü mesajla alenen aşağılama’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

“HEPİMİZ TAŞ GİBİ AYAKTA AYAKTA OLACAĞIZ”

Yaşananlara tepki gösteren YETERLİ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Akşener, “Bir kadın ölürse hepimiz hakkını arayacağız! Bir kadın susturulursa hepimiz sesimizi yükselteceğiz! Bir kadına haksızlık yapılıyorsa hepimiz onun yanında taş gibi dimdik duracağız! Ya siz? Kadınları yaşatamayacakmış gibi susturmaya mı çalışıyorsun? Ama ne yaparsan yap nafile! Sadece 24” Ertesi gün kadınlar konuşacak, kadınlar yaşayacak ve kadınlar sana rağmen yepyeni bir tarih yazacak! ” o terimlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu