Teknoloji

Konu ve Mesaj Arama Özelliği Konulara Geliyor (Fakat Bize Göre Değil)

Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren ancak kısa sürede popülaritesini kaybeden Meta’nın X rakibi mikroblog platformu İş Parçacığı Konuya ilişkin dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Meta, yeni sosyal ağ için önemli bir boşluğu doldurmaya başladı. Meta patronu Mark Zuckerberg, kullanıcıların artık bir arayabilecekleri duyuruldu . Ancak Threads’in arama özelliği şimdilik dünya çapında kullanılamayacak.

Threads’in en büyük eksikliklerinden biri bahis aramanın mümkün olmamasıydı. Kullanıcılar bir terimi aradığında yalnızca o ifadeyi ararlar. kullanıcılara Ulaşabildiler. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar arama yaptığında, hisseler Onlar da bunu görebilecekler. Ancak bu yeni özelliğin büyük bir eksikliği var.

Şu anda yalnızca İngilizce ve İspanyolca dillerinde mevcuttur

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre konu arama özelliği şu anda aktif durumda. ingilizce ve ispanyolca İçin kullanılabilir. Yukarıdaki ekran görüntüsünden örnek vermek gerekirse; “Dondurma” terimini ararsanız yine yalnızca kullanıcıları görürsünüz. Ancak “dondurma” diye arama yaparsanız hem konuyla ilgili hem de kişilerle ilgili paylaşımlar bulursunuz. görebileceksin . Yani dondurma yazmak, dondurma içeren yazılar bulmak ne kadar zor olabilir bilmiyoruz…

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamada konu arama özelliğinin şu anda aktif olduğu belirtildi. dağıtım aşamasında olduğunu ortaya çıkardı. Özelliğin İngilizce ve İspanyolca konuşulan “çoğu” ülkede mevcut olduğunu belirten Zuckerberg, önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcının terim araması yapabileceğini söyledi. Özelliğin Türkiye’ye ne zaman geleceği ve Türkçe aramaların ne zaman mümkün olacağı şimdilik belirsiz. Bilinmeyen.

Threads’e yakın zamanda eklenen özellikler için:

macka-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu