Haber

Millet İttifakı liderlerinden Akşener’e destek

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına sabah saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı baskın düzenlendi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından saldırıyla ilgili olarak, “Meral Akşener Hanım ile az önce görüştüm. Meral Hanım güçlü bir liderdir, kendisi Asena’dır, onları böyle korkutamazsınız. Beklerim. failler bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmelidir.” .

Millet İttifakını oluşturan partilerin liderleri de saldırıyı kınadı. Liderler şu mesajları paylaştı:

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: YETER PARTİ İstanbul İl Başkanlığına yönelik hain saldırıyı kınıyor, GÜZEL PARTİ camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; Umarım failleri hukuk önünde hesap verir. Öfke, şiddet ve nefret siyaseti kaybedecek; umut, barış ve güven hakim olacaktır.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: ÂLÂ Parti’ye ve Meral Akşener Hanım’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Saldırının sorumluları derhal bulunup cezalandırılmalıdır. Ülkemizi şiddetten kurtarmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: korkutamazsın. DÜZGÜN Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Sayın Meral Akşener başta olmak üzere tüm GEZEL Parti camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kara elleriyle ülkemizi karıştırmak isteyenler amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: Anadolu’da imam ve cemaat hakkında özlü bir söz vardır! Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olan Erdoğan, daha doğrusu kendisine oy veren kitleleri tehdit ederse bir deli çıkıp kurşun sıkar! Sadece yolsuzluk ve kanunsuzlukla değil, aynı zamanda sorumsuzlukla da uğraşıyoruz. Acil şifalar dilerim. (HABER MERKEZİ)

habermesudiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu