Teknoloji

TikTok kendi chatbot’unu da geliştiriyor: İşte Tako ve yapabilecekleri

TikTok şu anda Tako adlı yeni bir AI sohbet robotunu test ediyor.Bir görselde profil simgesinin üzerinde yer alacak olan chatbot, kullanıcıların soracağı çeşitli soruları yanıtlayacak.

Habere göre chatbot, kullanıcıların kendi kendilerine soru sormasına olanak sağlayacak ve aynı zamanda Tako ile etkileşime geçmeye başladıklarında izledikleri görselin içeriğine göre soru önerecek.

Tako, bir kullanıcının chatbot ile bir görüşme başlatmasına yardımcı olmak için önerilen istemleri görüntüler. Yemek resimlerini izliyorsanız ve yemek açıklaması istiyorsanız, açıklama için ilgili TikTok resimlerini göreceksiniz veya Paris’te yeterli sayıda sanat kabini istiyorsanız, karşılığında bir teklif listesiyle birlikte resimleri göreceksiniz.

TikTok sözcüsü Zachary Kizer, yaptığı açıklamada, Tako AI chatbot’un şirket tarafından birden fazla pazarda test edilen bir dizi yeni teknolojinin ortasında olduğunu söylüyor.

Şirket tarafından gönderilen bir tweet’te, Tako şu anda sadece bir deneyve bildirildiğine göre yalnızca Filipinler’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

TikTok potansiyel olarak uygulamasına bir sohbet robotu eklemeye çalışırken, Snapchat gibi diğer sosyal medya uygulamaları zaten kendi sürümlerini kullanıma sunmuş durumda. Yapay zeka yarışı hızlanmaya devam ediyor ve sohbet robotları, tüketicileri ilk elde etmeye çalışan en tanınmış araçlardan bazıları gibi görünüyor.

tarakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu