Ekonomi

Celo Foundation, Google Cloud ile Web3 ortaklığını duyurdu

Celo (CELO), Google Cloud ile ortak olan son blockchain projesiydi. İşbirliği, öncelikle Web3 girişimlerini desteklemek için oluşturuldu.

Konuyla ilgili resmi açıklama Celo Vakfı tarafından resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. Buna kıyasla celoGoogle’ın taşınabilir uygulama geliştirme platformu Firebase için kredilere erişim sağlayacaktır.

Ek olarak, her iki kuruluş da Celo blok zincirinde Web3 uygulamalarının geliştirilmesini destekleyecektir. Böylece Celo’nun taşınabilir uygulamalara öncelik veren ağı ile merkezi olmayan uygulamalar (dApps) geliştirilebilir.

Google Cloud, Vakfın “Yurttaki Kurucuları” programına da mentorluk sağlayacaktır. Ayrıca her iki kurum da Web3 uygulamalarının oluşturulması ve sürdürülebilirliği konusunda çalıştaylar ve etkinlikler düzenleyecek.

Celo, kripto para birimleri için ödeme altyapısı oluşturan ve taşınabilir uygulamalarda uzmanlaşmış bir blockchain projesi olarak biliniyor. CELO olarak bilinen altcoin, ağın yerel kripto varlığı olarak hizmet ediyor.

Google Cloud ile yapılan anlaşmanın ardından CELO’nun fiyatı hızla yükseldi. Akşam saatlerinde 0,65 dolar seviyesinde seyreden altcoin, kısa sürede 0,75 dolar seviyelerini gördü.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu