Ekonomi

Ekonomi ve siyaset gündemi – 16 Kasım 2023

1- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti, CHP ve Saadet Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi kümelerini ziyaret edecek.

(TBMM/15.00/14.00/11.30)

2- Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ATO Congresium’da gerçekleştirilecek Travel Expo Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın açılışına katılacak.

(Ankara/11.00)

3- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Dr. Fazıl Küçük’ün kabrini ziyaret edecek, Türk Eczacılar Birliği’nin 44. Olağan Büyük Kongresi’ne katılacak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş ile bir araya gelecek.

(KKTC/08.15/08.45/Ankara/12.30/14.00)

EKONOMİ FİNANSMANI

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Ufuk Avrupa Proje Pazarı açılışına, Türk ve yabancı basın mensuplarıyla söyleşiye ve 17. Doğu-Batı Dostluk Rallisi Kapanış Törenine katılacak.

(Brüksel)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Devletleri Teşkilatı 7. Ulaştırma Bakanları Toplantısı ve Uluslararası Ulaştırma ve Lojistik Koridorları “Zengilan’dan Kalkınma İpuçları” Konferansına katılacak.

(Azerbaycan)

3- TÜİK, Ekim ayı konut satış istatistiklerini ve 2022 yılı Araştırma Geliştirme Faaliyetleri Araştırması sonuçlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Eylül ayı haftalık para ve banka istatistikleri ile konut fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİSİ

1- İsrail’in ablukası altındaGazze Şeridi’ne yapılan saldırılar ve insani krizdeki gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Gazze/Kahire)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu