Haber

Gemlik Belediyesi Kırsal Kalkınma Ofisi’nde Çiftçiye Destek

Gemlik Belediyesi tarafından Umurbey Mahallesi’nde kurulan Kırsal Kalkınma Ofisi’nde bulunan yaprak, toprak ve su analiz laboratuvarı, ilçedeki çiftçilere yol gösterici nitelikte. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, laboratuvar sayesinde çiftçilerin milyonlarca lira tasarruf edeceğini vurguladı.

türkiye İlk kez 2019 yılında bir belediye tarafından kurulan laboratuvara sadece Gemlik’ten değil Bursa’nın birçok bölgesinden geçimini topraktan sağlayan vatandaşlar ilgi gösteriyor. Gemlik Belediyesi’nin laboratuvarı, uzman kadrosuyla çiftçilere yol haritası oluşturuyor.

Laboratuvarın bölgedeki tek aktif laboratuvar olduğuna işaret eden Başkan Sertaslan, şunları söyledi:

“Türkiye’nin sorunlarından biri de her yıl gereğinden fazla atılan gübre ve ilaçlar. Bilimsel yöntemlerle yapılmayan tarımsal üretim nedeniyle her yıl çiftçimizin cebinden milyonlarca dolar fazla çıkıyor ve bunun için harcanan emek. Bu laboratuvarı kurma amaçlarımızdan biri de çiftçilerimizin bilimsel tarımın önünü açmak olduğunu belirterek, “Yapılan analizler sonucunda toprakta eksik kalan minarelerin giderilmesini sağlayarak verimi artırmayı hedefliyoruz. atılır. Gemlik Belediyesi olarak ülkemizin ve ilçemizin en büyük kalkınma araçlarından biri olan çiftçilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haber-cayiralan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu