Teknoloji

Google, Youtube Premium abonelerine yeni bir deneysel özellik sunmaya başladı

YouTube’da deneyecek yeni şeyler arıyorsanız, şirket video oynatma hızını artırmanın kolay bir yolunu test ediyor. En son test edilen özellik, oynatıcının herhangi bir yerine uzun bastığınızda videoyu 2x hızında oynatmaya başlamasıdır.

13 Ağustos’a kadar geçerli olacak özelliği Premium üye iseniz deneyebilirsiniz. YouTube uygulamasının sağ üst köşesindeki profil fotoğrafınıza dokunarak bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Bu özellik, Android ve iOS cihazların yanı sıra fare veya izleme dörtgeni kullanarak tıklayıp basılı tutabileceğiniz web tarayıcınızda da çalışır. Bu özelliği şu anda hesabınızda görmüyorsanız veya premium aboneliğiniz yoksa, mevcut yolları kullanarak görüntüleri daha yüksek hızda oynatmak yine de mümkündür. Görüntü yürütücüdeki dişli simgesine dokunabilir ve istediğiniz oynatma hızını seçebilirsiniz.

Bu özelliği YouTube uygulamasında 5 Ağustos’a kadar etkinleştirebilirsiniz ancak aynı anda yalnızca bir test özelliğini deneyebileceğinizi unutmayın. Özellik denemeleri, YouTube’un özelliklerle ilgili kullanıcı yansımasını ölçmek ve optimizasyon için geri bildirim almak amacıyla gerçekleştirdiği testlerdir.

Kullanıcılar ayrıca Stable Volume adlı başka bir YouTube özelliği yavaş yavaş cihazlara tanıtıldığını fark etti. Özelliğin tam olarak ne amaçla kullanılacağı şu an için bilinmiyor ancak Stable Volume’un YouTube videolarındaki ses seviyesini aynı tutmak için tasarlandığı iddia ediliyor.

haber-dosemealti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu