Haber

Tekirdağ’da çıkan orman yangınına balya makinesinin neden olduğu belirlendi

Tekirdağ’da çıkan orman yangınına balya makinesinin neden olduğu belirlendi

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’ndeki orman yangını kontrol altına alınırken, yangının balya makinesinden çıktığı belirtildi.

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alınırken, Valilik konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Malkara ilçemize bağlı Devecik Mahallesi’ndeki bir tarlada saat 15.50 sıralarında balya makinesinden çıkan kıvılcımla başlayan yangın, sabah saatlerinde rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Teteköy ve Deveciköy Mahalleleri’nin ortasında bulunan çamlık alana çevre illerden gelen desteklerle birlikte ilk 15 dakikada müdahale edildi.Toplam 154 kara ve hava aracı ile 558 kişinin katıldığı söndürme çalışmaları sonucunda Gece saat 02.00 sıralarında yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının saat 06.00’a kadar sürdüğünü, inceleme ve soğutma çalışmalarının ise halen devam ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımız ekiplerimiz nezaretinde söndürme çalışmalarına katıldı. ellerinde traktörler ve iş makineleri. Yangın alanında ekiplerimiz tarafından yapılacak ölçüm sonrasında tahrip olan alan net olarak belirlenecek” denildi.

Açıklamanın devamında, “Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Malkara Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, İstanbul Orman Bölge ve Tekirdağ İl Orman Müdürü, Tekirdağ Afad Müdürü, Tekirdağ İtfaiye Daire Başkanı, İl Jandarma ve İl Polis Memuru, ilgili kurum müdürler yangını olay yerinden takip ederek gerekli uyumu burada takip ederler.Yangının söndürülmesinde desteklerinden dolayı İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya, ilimize ziyarete gelen Afad Önderi Yunus Sezer’e yangınla mücadele çalışmalarının düzenlenmesine katkı sağlayan, yangına müdahale sürecinde görev alan ilgili kurum yöneticilerine, çalışanlarına, çevre il ve ilçelerden gelen yardım ekiplerine, muhtarlara ve duyarlı vatandaşlara teşekkür ederiz. ilimizde ve ülkemizde yeniden bu tür yangınlara sebep olunmaktadır.”

haberatkaracalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu