Haber

TOFAŞ n’EFES’i aldı

BURSA (İGFA) – Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 26. haftasında TOFAŞ, evinde Anadolu Efes’i konuk etti. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Tyler Ennis, Milton Doyle, Berke Büyüktuncel, Brady Manek, Boubacar Toure beşlisi ile başlayan Mavi Yeşiller, ilk basketini Boubacar Toure ile buldu. Brady Manek ve Berke Büyüktuncel’in sayıları sonrasında Milton Doyle’un üç sayılık basketleri 4. dakikada farkı 9’a (15-6) yükseltti. Mola dönüşü Boubacar Toure ile bulan Bursa temsilcisi ilk periyodu 20-19 önde tamamladı.

TOFAŞ Basketbol Takımımız ikinci çeyreğe Boubacar Toure ve Tyler Ennis’in basketleri ile başlasa da Anadolu Efes 8-0’lık galibiyet serisiyle 24-27 öne geçti. Brady Manek’in smacı seriyi bitirirken Tyler Ennis’in üçlüğü ile Brady Manek’in sayıları ile öne geçti ve ilk yarıyı 35-33 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe Brady Manek’in basketiyle başlayan TOFAŞ, rakibinin sayılarına Tolga Geçim, Tyler Ennis ve Brady Manek ile karşılık verirken, Milton Doyle’un üçlüğü ile 26.30’da farkı 6’ya yükseltti: 48-42. Özgür Cengiz’in elinden üç sayılık basket bulan Mavi Yeşilliler, son çeyreği Tolga Geçim’in sayıları ile 53-51 önde geçti.

Dördüncü periyodun başında Will Clyburn’ün üçlüğü Tyler Ennis’ten gelirken, Boubacar Toure’un basketinin ardından Milton Doyle’un üçlüğü TOFAŞ’ı 3.30’da 61-60 önde tuttu. Milton Doyle’un turnike basketinin ardından Tolga Geçim’in kritik üçlüğü ile oyuna 1.04 kala TOFAŞ Basketbol Takımımız 5 sayılık farkı yakaladı (66-61) ve kalan süre içinde üstünlüğünü koruyarak 66-63 geride kalmayı başardı. .

haber-yavuzeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu